loading...

لوازم آرایشی

نازنین بازدید : 31 پنجشنبه 20 خرداد 1400 نظرات (0)

پس از ظهور رایانه و جامع بودن آن ، مشکل کمبود حافظه به یکی از اصلی ترین نگرانی های کاربران تبدیل شده است. اگرچه در سالهای اخیر فناوریهای ذخیره سازی پیشرفت چشمگیری داشته و حجم تجهیزات ذخیره سازی افزایش یافته است ، اما هنوز مشکل حافظه پابرجاست. تصاویر با حجم زیاد به سرعت حافظه را پر می کنند. از طرف دیگر ، استفاده از عکس های با کیفیت در دنیای اینترنت باعث مصرف پهنای باند زیاد و در نتیجه کاهش سرعت بارگذاری سایت ها می شود. این نگرانی مداوم برای کاربران و دارندگان سایت است که می توانند عکس های با کیفیت بالا ، اما کم حجم را بارگذاری کنند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید ، با ما همراه باشید تا روش های ساده و متفاوتی را به شما معرفی کنیم که از طریق آنها می توانید بدون کاهش کیفیت به کاهش حجم عکس های خود کمک کنید.

ابزارهای مختلفی برای کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت
همانطور که گفته شد ، امروزه کاهش اندازه تصویر بدون تأثیر منفی بر کیفیت به یکی از نگرانی های عمده مصرف کنندگان در دنیای دیجیتال تبدیل شده است ، اما خوشبختانه فناوری در این زمینه بیکار نبوده و ابزارهای مختلفی را برای کاهش این نگرانی طراحی و ارائه کرده است. به طور کلی می توان ابزارهای کاهش اندازه عکس ها را به سه گروه اصلی تقسیم کرد که به راحتی می توانیم از هر یک از این ابزارها استفاده کنیم. سه ابزار اصلی برای کاهش اندازه عکس ها بدون افت کیفیت را می توان به ابزارهایی مانند فتوشاپ و رنگ ، نرم افزار فشرده سازی عکس و کاهش آنلاین اندازه عکس ها با استفاده از سایت های مربوطه تقسیم کرد ، که به دنبال نحوه استفاده از هر یک از این موارد است ابزار آشنا خواهد شد

1. اندازه عکس را در فتوشاپ و رنگ کاهش دهید
الف) فتوشاپ
اگر فرزند دارید یا عمه و دایی هستید حتما به اینجا سر بزنید
اگر فرزند دارید یا عمه و عمو هستید ، حتماً به اینجا سر بزنید

امروز پیشنهاد دهید
yektanet-logo-sign
کاهش اندازه عکس در فتوشاپ کار ساده و ساده ای است. ابتدا روی تصویری که می خواهید کاهش دهید کلیک راست کنید و از منوی Open With برای بارگذاری فتوشاپ Photoshop را انتخاب کنید. سپس روی Save for web در منوی File کلیک کنید یا همزمان Ctrl + shift + alt + s را فشار دهید تا منوی ذخیره عکس ظاهر شود.
 
اندازه عکس را بدون افت کیفیت کاهش دهید

گزینه های پنجره Save For Web

1. در قالب JPEG
Presets: درست در بالای پنجره باز شده ، گزینه ای به نام Preset وجود دارد ، روی آن کلیک کرده و نوع فایل خروجی را انتخاب کنید. در این منطقه 3 گزینه با کیفیت های مختلف وجود دارد که می توانید با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب کنید.
کیفیت: بیشترین کیفیت مورد استفاده را انتخاب کنید با تغییر این گزینه می توانید اندازه تصویر خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. با تغییر این گزینه در پیش نمایش تصویر می توانید تغییرات ایجاد شده را مشاهده کنید. این گزینه را آنقدر تغییر دهید تا احساس کنید که تصویر شما کیفیت خود را از دست نداده است. همچنین می توانید اندازه پرونده جدید را در گوشه پایین سمت راست تصویر مشاهده کنید.
Optimized: با فعال سازی این گزینه ، نرم افزار بهترین حالت تصویر را برای شما بهینه می کند.
Blur: این گزینه نویز تصاویر شما را از بین می برد و حالت شفافی به تصویر شما می بخشد. تغییر این گزینه به طور قابل توجهی از اندازه تصویر شما می کاهد.
تبدیل به sRGB: اگر این گزینه فعال باشد ، نرم افزار حالت و رنگ تصویر RGB شما را تغییر می دهد. اگر نیازی به این کار ندارید ، آن را غیرفعال کنید تا اندازه تصویر شما کاهش یابد.
اندازه تصویر: در این بخش می توانید اندازه و ابعاد تصویر خود را تغییر دهید. با کلیک بر روی نماد پیوند می توانید عرض و ارتفاع را به صورت جداگانه یا با هم تغییر دهید.

۲. در قالب GIF و PNG
این گزینه بیشتر برای تصاویر متحرک مانند بنرهای وب یا سایر تصاویر متحرک استفاده می شود و برای تصاویر JPEG توصیه نمی شود.

نازنین بازدید : 40 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

در زندگی گاهی به اوج می‌رسیم و گاهی به پایین‌ترین نقطه‌ای که حتی فکرش را هم نمی‌کردیم! در این میان هستند کسانی که به افسردگی دچار می‌شوند و روزها را با بی‌حوصلگی پشت سر می‌گذارند. اگر دچار افسردگی هستید، این مطلب را تا پایان بخوانید.

درمان سریع افسردگی بدون دارو

انواع افسردگی

آشنایی با انواع افسردگی

افسردگی در انواع و اشکال متفاوتی بروز می‌کند. اطلاع از نوع افسردگی که به آن مبتلا هستید می‌تواند به شما در مدیریت علائم آن و درمان مؤثر کمک کند.

 • افسردگی شدید: این افسردگی نسبت به افسردگی‌های خفیف و متوسط شیوع بسیار کمتری داشته و با علائم شدیدی همراه است. (برای آشنایی بیشتر با افسردگی شدید، اینجا کلیک کنید.)
 • افسردگی آتیپیک: افسردگی آتیپیک یک زیرشاخه‌ی شایع از افسردگی شدید است که علائم آن الگوی مخصوصی دارند. این نوع از افسردگی نسبت به برخی از روش‌های درمانی و داروها، پاسخ بهتری نشان می‌دهد بنابراین تشخیص دقیق آن می‌تواند مفید باشد.
 • افسردگی خویی یا دیستایمی (افسردگی خفیف و مکرر): دیستایمی نوعی افسردگی "خفیف" مزمن است. در این عارضه، فرد اکثر روزهای زندگی خود احساس افسردگی خفیف تا متوسط خواهد داشت اگرچه ممکن است برخی از روزها حال خوبی داشته باشد.

درمان افسردگی

افسردگی چطور درمان می‌شود؟

باتوجه به نوع افسردگی، روش‌های متداولی نیز برای درمان افسردگی مورد استفاده قرار می‌گیرد، برخی از شایع‌ترین روش‌های درمان افسردگی عبارتند از:

 • درمان افسردگی بدون دارو (تغییر سبک زندگی و کاهش استرس)؛
 • درمان افسردگی با دارو؛
 • درمان افسردگی با مراجعه به روانشناس؛
 • روش روان درمانی.

ما در این مطلب از سایت زوم لایف، به معرفی روش‌های درمان افسردگی بدون دارو و معرفی روش درمان افسردگی به وسیله روان درمانی پرداخته‌ایم.

5 روش اصولی درمان غیردارویی افسردگی

درمان غیر دارویی افسردگی شامل موارد زیادی می‌باشد و طیف وسیعی از این درمان‌ها برای مراجع دارای افسردگی مناسب شناخته می‌شوند. این درمان‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

درمان روانکاوانه

1. درمان روانکاوانه (Psychoanalytic treatment)

این نوع درمان مبتنی بر نظریه روانکاوی می‌باشد. هدف درمان روانکاوانه تغییر شخصیت بیمار و قوی کردن خود بیمار می‌باشد. در واقع درمان روانکاوانه به دنبال تسکین یا کاهش نشانه‌ها نیست بلکه با برخی تکنیک‌های خاص اعتماد میان فردی بیمار، روش‌های برقراری ارتباط، مکانیسم‌های سازگاری و مدارا، قدرت برخوردار شدن از طیف وسیع هیجانات، توانایی تجربه هیجانات مراجع بالا می‌رود. این شکل از درمان زمانی طولانی را می‌طلبد.

رفتار درمانی

2. رفتار درمانی (Behavior therapy)

در رفتار درمانی به فرد افسرده رفتارهایی آموزش داده می‌شود که فرد با انجام دادن آن‌ها بتواند از جامعه بازخورد مثبت بگیرد و تشویق شود. در واقع فرض بر این است که با این کار الگوهای غیر انطباقی گذشته فرد که باعث طرد شدن وی می‌شده است، از بین می‌رود. بنابراین فرد احساس بهتری پیدا می‌کند و نسبت به گذشته فعال‌تر می‌شود.

شناخت درمانی

3. شناخت درمانی (Cognitive therapy)

شناخت درمانی با تاکید بر نحوه تفکر افراد، اختلال افسردگی را توجیه کرده و توضیح می دهد. در واقع در شناخت درمانی فرض بر این است که فرد افسرده، شناخت‌ها (افکار) ناکارآمد دارد و دائما از این الگوی فکری در زندگی استفاده می‌کند. این شناخت‌های ناکارآمد باعث ایجاد احساسات غم و اندوه شده و نتیجتا اختلال افسردگی را به وجود می‌آورد. بنابراین برای درمان فرد افسرده نیاز هست که خطاهای شناختی وی شناسایی و اصلاح شوند.

درمان بین فردی

4. درمان بین فردی (Interpersonal therapy)

درمان بین فردی بر روابط بین فردی انسان افسرده تاکید می‌کند. در واقع فرض اصلی در درمان بین فردی این است که مشکلات ارتباطی فرد افسرده باعث به وجود آمدن و تداوم نشانه‌های افسردگی شده و این مشکلات ارتباطی ریشه در کودکی وی دارند. در واقع در این درمان مهارت‌های مشخصی مثل جرئت مندی آموزش داده می‌شود و یکی از رویکردهای واقعا موثر در درمان می‌باشد.

نازنین بازدید : 241 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

زنان محبوب و جذاب، به خودشان احساس خوبی دارند. «گرانت» معتقد است در مرحله ی اول، زنان باید احساسات منفی را که به خودشان دارند بشناسند. احساسات منفی در عمق ضمیر ناخودآگاه یک زن، دفن و موجب می شود که او، احساس کند نمی تواند رابطه ی خوبی با همسر و جنس مخالف داشته باشد.وقتی صحبت از این می شود که مردها چگونه هستند، نمی توان یک نظر کلی برای همه صادر کرد، اما یک سری ویژگی های عمومی و مشترک وجود دارد که تقریبا در مورد همه ی مردها صدق می کند و می توان گفت که بیشتر از هر چیز دیگری آنها را تحت تاثیر قرار داده و جذب شان می کند.

۱. اهمیت دادن به ظاهر خود

اولین چیزی که یک مرد در شما می بیند ظاهرتان است و به این معنی هم نیست که سطحی نگر و ظاهر بین است، بلکه منظور ما این است که حتی پیش از اینکه فرصت دهان گشودن و حرف زدن با او را پیدا کنید، تاثیر خود را در همان نگاه اول گذاشته اید! اگر خوب به نظر برسید و به ظاهر خود اهمیت بدهید، او متوجه خواهد شد.

اگر ویژگی هایی در ظاهر خود دارید که دوست شان ندارید، ترفندهای آرایشی وجود دارد که می توانید از آنها برای کمتر جلوه دادن این ویژگی ها استفاده کنید. اگر بلد نیستید چطور آرایش کنید که بهترین ویژگی های ظاهرتان را مشخص تر کنید، می توانید از توصیه های کارشناسان استفاده کنید.

۲. رابطه ی خوب با بچه ها

وقتی که یک مرد به دنبال شریک مناسب برای زندگی است، زنی که رابطه ی خوبی با بچه ها دارد نظرش را جلب خواهد کرد، چون می داند زنی که از بودن با بچه ها لذت می برد می تواند خانواده ی خوبی تشکیل دهد.

3. اخلاق کاری خوب و مناسب

مردها دوست دارند با زنی ازدواج کنند که اخلاق و رفتار کاری خوبی دارد. البته به این معنی نیست که باید سه شغله باشید و ۲۲ ساعت شبانه روز کار کنید تا توجه مردی را جلب کنید، اگر در کارتان موفق باشید و مدت زمان طولانی در یک شغل مانده باشید نشان می دهد در کارتان جدی و سختکوش هستید و می توان در صورت لزوم روی کمک شما حساب کرد.

۴. مستقل بودن

مردها زنانی را می پسندند که روی پاهای خود می ایستند. یک مرد دوست دارد شما را زنی قوی ببیند، کسی که نیاز ندارد کس دیگری از او حمایت کند یا مراقبش باشد. البته وقتی موضوع مستقل بودن مطرح می شود، نکته ی ظریفی هم وجود دارد:هر چند مردها از زنهای مستقل خوش شان می آید، اما این را هم دوست دارند که گاهی کسی به آنها نیاز داشته باشد. ضمنا شما هم زمان هایی نیاز به شانه هایی دارید که سربر آنها بگذارید.

شما به عنوان یک زن، نباید در رابطه ای قرار بگیرید که صرفا به این دلیل که استقلال را دوست دارید، کسی مراقب تان نباشد و به نیازهای تان اهمیت ندهد. شما می توانید یک زن مستقل و خود ساخته باشید و همزمان هر وقت لازم شد درخواست کمک نیز بکنید.

۵. معقول و منطقی بودن

مردها دوست دارند زنی را برای زندگی مشترک انتخاب کنند که معقول و منطقی باشد. بیشتر مردها دوست ندارند با زنی رابطه داشته باشند که با هر مشکل کوچکی آشفته می شود. اگر رفتاری معقول نداشته باشید، ممکن است زمان هایی که در میان جمعی هستید، کارهایی بکنید که باعث خجالت تان بشود و به درد سر بیفتید. همچنین اگر نتوانید خشم تان را کنترل کنید، هر مردی را از خود دور خواهید کرد.

البته لازم نیست شخصیت خود را به طور کلی تغییر دهید. معقول و منطقی بودن، یک هدف شخصی است که باید برای آن تمرین کنید. معقول بودن نه فقط به نفع روابط شماست، بلکه در تمام جنبه های زندگی روزمره کمک تان می کند.

نازنین بازدید : 35 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

مروزه پژوهشگران اعتقاد دارند که کارمندان کمبودهای زیادی در مهارت های اساسی مورد نیازشان دارند. پس برای یافتن یک کارمند خوب باید به دنبال چه ویژگی هایی باشیم؟ راحت ترین روش در هنگام استخدام کارمند جدید این است که فقط سوابق تحصیلی وی را بررسی کنیم؛ اما نباید از سایر معیارهای وی در اداره امور غافل شد.

چگونه از دیگر کارمندان متمایز باشیم؟

مهم ترین مهارت ها برای کارمندان کدام اند؟

امروزه پژوهشگران اعتقاد دارند که کارمندان کمبودهای زیادی در مهارت های اساسی مورد نیازشان دارند. پس برای یافتن یک کارمند خوب باید به دنبال چه ویژگی هایی باشیم؟ راحت ترین روش در هنگام استخدام کارمند جدید این است که فقط سوابق تحصیلی وی را بررسی کنیم؛ اما نباید از سایر معیارهای وی در اداره امور غافل شد. از موارد مهم در ارزیابی کارمند جدید بررسی سوابق و کارهای عملی اوست، و این موضوع است که مشخص می کند کارمند جدید تا چه حد توانایی تطابق با محیط کار و دنیای کار را دارد. پژوهش های نشان می دهد که اکثر افراد تازه استخدام شده در زمینه های عملی و حل مشکلات در شرایط بحرانی دچار مشکل اند.

افرادی که به دنبال استخدام اند، باید چه مهارت هایی را به دست آورند؟ در اینجا برخی مهارت های مهم در مشاغل را با شما درمیان می گذاریم.

برقراری ارتباط کلامی

مهم ترین و کارآمدترین مهارت، داشتن مهارت در برقراری ارتباط کلامی مطلوب است. فرد تقریبا در همه مشاغل نیاز دارد تا با همکاران یا مشتری ها صحبت کند و منظور و مقصود خود یا جوانب کار را به درستی برای طرف مقابل توضیح دهد و به مقتضای شرایط از بهترین روش برای این کار استفاده کند. برقراری درست ارتباط فقط در خوب صحبت کردن خلاصه نمی شود، بلکه کارمند باید بتواند به خوبی به سخنان طرف مقابل گوش کند و سعی داشته باشد تا منظور و خواسته های او را درک کند، آن را تجزیه و تحلیل کند و برطبق آن عمل کند.

کارِ گروهی

بسیاری از موسسات از کارکنان خود می خواهند به صورت تیمی روی پروژه ای خاص کار کنند، یا در برخی از موسسات که کمتر به سلسله مراتب اهمیت داده می شود، به صورت گروه های خودسازمان یافته به فعالیت بپردازند. برای موفقیت در این گونه محیط ها فرد باید مشارکت با همکاران را یادبگیرد و به ابراز عقاید و به اشتراک گذاشتن ایده هایش برای پیشرفت هرچه بهترِ کار بپردازد. در این محیط ها رفتار منفعلانه یا سلطه جویانه باعث ایجاد اختلال یا کاهش سرعت پیشروی پروژه می شود.

هوش تجاری

اگر کارمند از فضای کسب و کار خویش آگاهی و درک خوبی داشته باشد، با توجه به شرایط و مشتریانی که با آن ها در ارتباط است، می توانید پایبندی و اهمیتی را که برای کارش قائل است، به مدیران نشان دهد. نظرسنجی های موسسه CBI انگلستان نشان می دهد، در شرایطی که نیاز به نوآوری است یا در چالش های پیش بینی نشده، بیش از یک سوم مدیران از کارمندان جدیدی که استخدام کرده اند، ناراضی اند.

تجزیه و تحلیل و بررسی

ممکن است در فضای کاری هر لحظه با مشکلات جدید رو به رو شوید؛ در نتیجه مدیران دوست دارند کارمندانی را استخدام کنند که توانایی دست و پنجه نرم کردن با مشکلات به روش های درست و اثربخش را داشته باشند. در مقابل برخی از کارکنان هنگام مواجهه با این قبیل مسائل به سرعت وحشت زده می شوند یا برخی کاملا بی تفاوت از آن می گذرند و به مسئولیت خود اهمیتی نمی دهند. گاهی می توانیم با اندکی درایت تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

افزایش انگیزه در خود

مدیر یک مجموعه نمی تواند وقت زیادی برای نظارت بر کارکنانش صرف کند و بسیار مهم است که کارکنان با انگیزه باشند و با خلاقیتی که دارند ابتدا به کارهای مهم تر بپردازند و نسبت به سازمان یا مسئولیت خود عِرق داشته باشند.

راه اندازی امور

موسسات به کارمندانی نیاز دارند که بتوانند مشکلات را حل کنند و به امور موسسه همانند کارهای خود بنگرند و تا جایی که می توانند برای انجام کارها تلاش کنند. تحقیقات CBI نشان می دهد 30 درصد از مدیران اعتقاد دارند افرادی که تازه از فضای آموزشی به محیط کار می ایند، در این جنبه دچار کمبودند.

مهارت های نوشتاری

آمارها نشان می دهد که بیش از 40 درصد بزرگسالان در مهارت های نوشتاری دچار ضعف اند. این موضوع در هنگامی نمود پیدا می کند که فرد نیاز دارد یک نامه رسمی، رزومه یا درخواست بنویسد؛ معمولا در این متون با مشکلات نگارشی، غلط املایی و ساختار اشتباه مواجه می شویم. این خلا در بیان کارمندان تازه استخدام شده نیز فراوان به چشم می خورد؛ در نتیجه داشتن توانایی در نوشتن مزیتی اساسی محسوب می شود.

برنامه ریزی و سازماندهی

برای این که یک کارمند بتواند با حداکثر توانش کار کند و بهترین کارایی را داشته باشد باید برای انجام کارهای روزانه اش برنامه ریزی کند. برای انجام وظایفمان در موعد مشخص و نزدیک شدن به اهدافمان ناچاریم برنامه ریزی مناسب داشته باشیم. داشتن برنامه به ما اجازه می دهد به بهترین نحو از زمانی که در اختیار داریم بهره ببریم.

انعطاف پذیری

محیط کاری همواره با تغییر و تحولات زیادی رو به رو می شود و کارمند خوب توانایی تطبیق سریع با محیط را دارد. کارمند خوب به سرعت با سایر همکاران ارتباطی مفید و موثر برقرار می کند و در مواقعی که سایرین به کمک او نیاز دارند، به آن ها یاری می رساند.

تمایل همیشگی به یادگیری

تحقیقات نشان می دهد که 63 درصد از کارمندان به بازآموزی و ارتقای مهارت های شغلی خود اقدام کرده اند و بخش زیادی از آن ها بعد از ورود به بازار کار دیگر به فکر ترقی نیستند؛ اما توجه به این موارد بسیار مهم است، چون هم باعث ارتقای درجه می شود هم به شما حس بهتری نسبت به شغلتان می دهد.

توانایی مدیریت

نازنین بازدید : 33 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

مدل لباس مجلسی ۲۰۲۱

همان طور که گفتیم در این قسمت از سایت برایتان جدیدترین مدلهای لباس مجلسی ۲۰۲۱ – ۱۴۰۰ را که شامل مدلهای متنوعی از جمله بلند، کوتاه، باز و پوشیده با انواع جنس ها ار جمله گیپور، دانتل، حریر، لمه و مخمل تهیه کردیم.

لباس زنانه بسیار جذاب رنگ روشن باکلاس

لباس زنانه بسیار جذاب رنگ روشن باکلاس

لباس دو تیکه دخترانه محفلی قرمز رنگ

لباس دو تیکه دخترانه محفلی قرمز رنگ

لباسهای مجلسی جدید ۱۴۰۰ با تن خور مانکن

لباسهای مجلسی جدید ۱۴۰۰ با تن خور مانکن

لباس بلند بسیار زیبا مخصوص مهمانی ها و محافل

فروش ویژه معتبرترین برندهای سوهان برقی - فروشگاه روناک نیل

فروش ویژه معتبرترین برندهای سوهان برقی - فروشگاه روناک نیل

مشاهده
تبلیغ

لباس بلند بسیار زیبا مخصوص مهمانی ها و محافل

لباس مدل ماهی ۲۰۲۱ با طراحی بسیار شیک برای خانم های جوان

لباس مدل ماهی ۲۰۲۱ با طراحی بسیار شیک برای خانم های جوان

جدیدترین لباس مجلسی ترکیه ای ۲۰۲۱

جدیدترین لباس مجلسی ترکیه ای ۲۰۲۱

مدل لباس مجلسی 2021 اینستاگرام

مدل لباس مجلسی ۲۰۲۱ اینستاگرام

مدل لباس مجلسی دخترانه ۱۴۰۰

مدل لباس مجلسی دخترانه ۱۴۰۰

لباس مجلسی بلند ۲۰۲۱ جدید

لباس مجلسی بلند ۲۰۲۱ جدید

لباس کوتاه مجلسی بسیار شیک ۲۰۲۱

لباس کوتاه مجلسی بسیار شیک ۲۰۲۱

مدل کت و شلوار مجلسی زنانه 1400 بسیار زیبا

مدل کت و شلوار مجلسی زنانه ۱۴۰۰ بسیار زیبا

نازنین بازدید : 34 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

ی شک زیبایی نقش، رنگ، تنوع و طرح فرش ایرانی در دنیا حرف اول را می زند. اصولا هر فرشی را که با الگویی از پیش طراحی شده و با ویژگی های مشخصی بافته می شود، می توان در دسته بندی هایی مشخص قرار داد. این مطلب به معرفی دسته بندی های مختلف طرح فرش ایرانی می پردازد. با ما همراه باشید.

نقوش فرش ایرانی
الگو هایی که در فرش‌ های ایرانی و شرقی به نام نقش و نگارها، یا موتیف ها شناخته می‌ شود، معانی و مفاهیم مختلفی دارد که بسته به محل بافت فرش متفاوت است. برخی از موتیف های متداول بته جقه، گل، هراتی، میناخانی و شاه عباسی نام دارند. فرش‌های ایرانی طرح‌ ها و نقش های معدودی دارد و تقریباً همه آنها از عناصر مشترکی مثل میدان، حاشیه و نوعی مدال یا الگو برخوردارند.

طرح فرش
نقوش مشترک فرش
مهم ‌ترین جنبه طراحی و شناسایی فرش، مطالعه و شناخت نقش و نگار آن است. برخی از این نقش و نگارها در مناطق عمده قالی بافی در سراسر جهان مشترک اند اما در هر منطقه، بافندگان آنها را به روشی خاص اجرا می کنند که بررسی آنها بسیار جالب است زیرا تفسیر یک موتیف خاص سرنخ هایی از منطقه بافت و شرایط بافنده به دست می دهد. در حقیقت شباهت و تفاوت های نقش مایه ها، موتیف های هندسی و گل و بته ها تکه هایی از یک جدول زمانی است که تکامل طرح ها و مهاجرت و تأثیرگروه های بافنده را بر هم نشان می دهد.

طرح فرش
نقش هراتی
نقش هراتی گل سرخی در مرکز دارد که با یک لوزی محصور شده است. برگ هایی نیزه ای شکل و منحنی هم به موازات لوزی در اطراف قرار دارد. در ایران این طرح فرش به نام ماهی شناخته شده تر است. هرچند این طرح در سال های پیشرفت تجاری هرات مورد استقبال قرار گرفت وگسترش یافت، اما محققان هنوز دیدگاه های متناقضی در مورد خاستگاه آن دارند. نقش هراتی معمولاً الگویی ثابت دارد و بیشتر با بافته های تبریز، بیجار و سنه (سنندج) شناخته می شود.


طرح فرش
نقش هراتی یا ماهی در هم
تاریخچه فرش هراتی
نقشه هراتی یکی از مشهورترین نقوش فرش در ایران است. نام این نقشه زیبا از هرات _ شهری در منطقه باستانی خراسان بزرگ که اینک پایتخت ولایت هرات افغانستان است _ گرفته شده. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب در مسیر جاده ابریشم قرار داشته و دروازه ورود ایران به غرب بوده است و در گذر تاریخ بسیاری از امپراطوری های بزرگ منطقه _ از جمله مغولان، ازبکان و صفویان _ برای دستیابی و حفظ تسلط خود بر این شهر کوشش های فراوانی کردند. در نیمه اول قرن پانزدهم میلادی، شاهرخ میرزا، یکی از قدرتمند ترین پادشاهان سلسله تیموریان، هرات را پایتخت امپراتوری خود قرار داد و انجمنی تجاری در این شهر تأسیس کرد و آن را به یکی از بزرگترین مراکز هنری، فرهنگی زمان خود بدل ساخت. در زمان حکومت شاه اسماعیل اول، بنیان‌گذار سلسله صفوی، هرات پایتخت استان خراسان بود و تجارت، کلید اصلی ثروت در هرات به شمار می آمد. صفویان فعالیت های هنری را که در دوران تیموری از حرفه های مهم به شمار می رفت، مورد حمایت قرار دادند. بر همین دلیل این دوران از بزرگترین مراحل تولید فرش در تاریخ ایران شد. فرش های روستاها و شهرهای اطراف که دارای کیفیت بالایی بودند و در هرات خرید و فروش می شدند، توجه اروپاییان را به خود جلب کرد و به دلیل کیفیت عالی و طراحی زیبا شهرت عالمگیر یافت. نقش هراتی یکی از طرح های مهمی بوده است که تا به امروز پایدار مانده و همچنان مورد استقبال خریداران قرار دارد.


فرش ماهی تبریز
فرش ماهی تبریز
طرح ماهی تبریز یکی از شلوغ ترین طرح ها و نمونه خوبی از الگوی فرش هراتی است. نقش و نگار مدرن طرح ماهی تبریز آن را به الگویی برای این نقش بدل کرده است. بافندگان فرش ماهی تبریز از رنگ‌ های نرم و خاکی استفاده می کنند. این رنگ های یکنواخت، سمفونی زیبایی از هماهنگی را به وجود می آورد و الگوی جسورانه کار را کامل می ‌کند. طرح فرش ماهی تبریز ممکن است در نگاه اول پیچیده به نظر برسد، اما در واقع تنها تکراری ساده و یکپارچه است.

طرح فرش
فرش بیجار
بیجار یکی از باسابقه ترین شهرها در صنعت فرش است. در فرش های بیجار معمولا همان الگوی ماهی استفاده شده است اما با تعداد گره های کمتر بافته می شود. هرچند کمبود جزئیات سبب می شود فرش ماهی بافت بیجارکمی گیج کننده به نظر برسد اما در واقع جذابیت الگوی هراتی در این بافت افزایش یافته است. در این شیوه نقوشی واضح و دقیق بافته می شود که ساختاری متراکم دارد.

نازنین بازدید : 33 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

کسب درآمد از یوتیوب با اینکه برای شهروندان ایران کمی دشوار است اما بسیار عالی است. یکی از خوبی های Youtube برای ایرانیان کسب درآمد به صورت دلار است که با وضعیت فعلی در صورتی که بتوانید درآمد دلار داشته باشید، بسیار مفید خواهد بود. اما حقیقتی که وجود دارد این است که به دلیل تحریم ها، کسب درآمد از یوتیوب کمی برای ایرانی ها سخت شده است. درست مثل آموزش سئو و روش های کسب درآمد از آن، روش های مختلفی برای کسب درآمد از یوتیوب نیز وجود دارد؛ اما ما در این مقاله به کسب درآمد از یوتیوب از طریق بازدید ویدئوها میپردازیم و سعی می کنیم تمامی نکات از جمله مشکلات کسب درآمد از یوتیوب در ایران را نیز بگوییم، در صورتی که سوالی داشتید می توانید از بخش نظرات مطرح کنید.

تعرفه درآمد از یوتیوب
یوتیوب به ازای هر بازدید چقدر پول می دهد؟ یکی از سوالاتی که ممکن است در ذهن شما به وجود بیاید همین است. ممکن است افرادی را در یوتیوب دیده باشید که از امکانات حرفه ای و زندگی مرفه خود فیلم می گذارند و این سوال برایتان پیش بیاید که این افراد چه مقدار درآمد دارند. به طور دقیق نمیتوان گفت دقیقا چند دلار یوتیوب پول می دهد؛ یوتیوب به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید حدودا بین ۱ تا ۲ دلار به شما پول می دهد. اما به این موضوع دقت کنید که یوتیوب در ازای دیدن تبلیغ های ویدئو شما پول می دهد. گاهی اوقات بیننده هنگام نمایش تبلیغ چند ثانیه فیلم را رد می کند تا تبلیغ نمایش داده نشود، یا از ابزارهای مسدودکردن تبلیغ استفاده می کنند و یا از نسخه premium یوتیوب استفاده می کنند، در این صورت یوتیوب برای این بازدیدها به شما پولی پرداخت نخواهد کرد.

شاید با خود بگویید این مبلغ ناچیز و کم است اما اجازه دهید با جزئیات بیشتری توضیح دهیم؛ حتما دیده اید که اکثر فیلم ها حداقل دو تبلیغ دارند، شما می توانید چندین تبلیغ را در فیلم خود قرار دهید. ۱۰۰۰ بازدید که بالاتر گفته شد، فقط برای یک تبلیغ است، اما اگربه طور مثال ۴ تبلیغ در ویدئو خود قرار دهید، یوتیوب در ازای هر ۱۰۰۰ بازدید حدودا بین ۴ تا ۸ دلار به شما پول می دهد. اگر هر فیلم شما تقریبا ۱۰۰ هزار بازدید داشته باشد و ۴ تبلیغ در آن قرار دهید، در ازای هر فیلم تقریبا ۴۰۰ دلار درآمد خواهید داشت، دقت کنید در ازای هر یک فیلم!

نکته ای که وجود دارد این است که یوتیوب بابت فیلم های علمی بیشتر پول می دهد. در صورتی که بتوانید فیلم های آموزشی جذاب و پرمخاطب تولید کنید، درآمد شما از سایرین بیشتر است.

حالا وقتشه! اینو بخون: آموزش ساخت کانال در youtube
پیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

آموزش کسب درآمد از یوتیوب
آموزش کسب درآمد از یوتیوب خیلی ساده است و یوتیوب یکسری شرایط دارد برای اینکه یک کانال بتواند کسب درآمد کند. اگر شما قصد کسب درآمد از یوتیوب را دارید باید این شرایط را داشته باشید. شما باید ۱۰۰۰ مشترک (Subscribe) و ۴۰۰۰ ساعت نمایش فیلم داشته باشید. به این موضوع دقت داشته باشید که شما باید در ۱ سال اخیر این آمار را داشته باشید و ۱۲ ماه گذشته برای یوتیوب ملاک است، یعنی برای فعال شدن قابلیت کسب درآمد از یوتیوب باید در ۱۲ ماه اخیر، هزار سابسکرایب و ۴ هزار ساعت نمایش داشته باشید. به دست آوردن ۴ هزار ساعت نمایش راحت تر از ۱۰۰۰ مشترک است، شما باید تمرکز اصلی تان را بر روی رسیدن به هزار مشترک بگذارید.

بعد از اینکه شرایط بالا را داشتید، می توانید به یوتیوب استودیو خود مراجعه کنید و درخواست بررسی دهید، بعد از بررسی و تایید کانال شما توسط یوتیوب، شما می توانید کسب درآمد خود را آغاز کنید و برای فیلم های خود تبلیغ بگذارید.

آموزش کامل کسب درآمد از یوتیوب,آموزش کسب درآمد از یوتیوب,آموزش کسب درآمد از یوتیوب در ایران

کسب درآمد از یوتیوب در ایران
همانطور که گفته شد به دلیل تحریم هایی که وجود دارد کسب درآمد از یوتیوب در ایران کمی دشوار است. شما برای اینکه بتوانید از یوتیوب پول برداشت کنید و کارهای مالی خود را با یوتیوب انجام دهید، نیاز به حساب Google AdSense دارید. در حال حاضر امکان ساخت این حساب برای افراد ساکن ایران وجود ندارد. شما می توانید اگر دوست یا آشنایی در خارج از کشور دارید از او بخواهید تا حساب را به نام خود ایجاد کند تا شما بتوانید از آن استفاده کنید. در این حین مراقب افراد سودجو نیز باشید چرا که می توانند پول شما را ندهند، بنابراین سعی کنید فردی قابل اعتماد پیدا کنید.

افتتاح حساب گوگل ادسنس نیازمند حساب بانکی و آدرس است. متاسفانه آدرس از کشور ایران را تایید نخواهند کرد و همچنین حساب های بانکی ایرانی. سعی کنید از روش های درست و قانونی کار خود را پیش ببرید، چون در صورتی که یوتیوب متوجه شود که او را دور زده اید، ممکن است کانال شما را ببندد و تمام زحمات شما هدر رود.

نه تنها در قسمت تایید حساب، در کل فعالیت خود فکر دور زدن یوتیوب را از سر خود بیرون کنید. شاید همان لحظه متوجه نشود اما الگوریتم های یوتیوب روز به روز در حال توسعه و پیشرفته شدن هستند و بالاخره یک روزی متوجه می شود که شما قصد داشتید یوتیوب را فریب دهید!

نازنین بازدید : 31 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

هدیه تولد برای دختر بچه چی بخریم؟
همیشه اولین کادویی که می توانیم برای یک دختر بچه بخریم به ذهنمون می رسه عروسک هست درسته عروسک یکی از علایق دخترها محسوب می شود ولی دخترها عاشق هدایای دیگه هم هستن.

حتما قبل از خرید کادو نیاز دختر خود را بپرسید و بدانید از چه نوع کادویی بیشتر خوشش می آید و سلیقه او چیست اگر کادویی طبق سلیقه و نیاز دختر بچه خود تهیه کنید قطعا او از کادو شما سورپرایز و ذوق زده خواهد شد.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: چگونه کادو تولد را در بادکنک بگذاریم

بهترین هدیه تولدبرای دختر بچه

ما در ادامه میخواهیم کادوها را بر اساس سن بچه ها طبقه بندی و معرفی کنیم و دقت داشته باشید کادویی هایی که معرفی می کنیم بر اساس نظرات خریداران است و بهترین بازخورد را از هدیه دادن به یک دختر بچه گرفته اند.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: خرید هدیه تولد برای دختر 12 ساله

کادو تولد برای دختر بچه 1 ساله
بچه ها در سن پایین عاشق سرو صدا کردن هستن و از وسیله هایی که باعث ایجاد سر و صدا می شود آنها را کنجکاو و باعث جلب توجه می شود.

البته نه همه بچه ها ما در ادامه بهترین کادو تولد برای دختر بچه یک ساله را معرفی می کنیم.

جغجغه کودک مدل K105

جغجغه کودک مدل K105

مشخصات
ابعاد
2*10*10 سانتی متر
وزن
50 گرم
گروه سنی
3 ماهگی و بالاتر
مناسب برای
دختران و پسران
جنس
پلاستیک
تمهیدات ایمنی
فاقد مواد سمی
نظرات خریداران:

به نظرم یه جغجغه همه چی تمومه هم اندازش مناسبه هم بچه راحت میتونه دستش بگیره صداشم خوبه با یه قیمت مناسب میتونید یه جغجغه خوب داشته باشید
خوشگله رنگی و صداداره اندازه مشت بچه هست. برای بچه ۵-۶ ماهه که میخواد همه چیزو بگیره و بندازه خوبه. زائده هم نداره
به نظرم نسبت به قیمتش زیبا و مورد پسند کودکه

مشاهده قیمت و خرید
ست جغجغه مدل 01
ست جغجغه مدل 01
مشخصات
ابعاد
ارتفاع بسته: 30 سانتی متر
وزن
200 گرم
گروه سنی
از بدو تولد
مناسب برای
دختران و پسران
جنس
پلاستیک
نظرات خریداران:

نسبت به قیمتش عالیه چند تا تیکه اسباب بازی توشه و یه توپ، که با هر کدومش کلی مشغول میشه بچه
جغجغه گرد با سوراخ بزرگتر را کودک بهتر در دست می گیرد اما این جغجغه ها سوراخ نسبتا کوچکتری دارد و ممکن است تمام انگشتان کودک درون آن قرار نگیرد یا برخی اصلا دسته ندارند که البته برای من مهم است.
خیلی خوبه نسبت به قیمتش یه عالمه جغجغه داره بعد ظرف خالیش میشه قلک
مشاهده قیمت و خرید
جغجغه کودک طرح ماه و ستاره مدل K115
جغجغه کودک طرح ماه و ستاره مدل K115
مشخصات
ابعاد
12*1*10 سانتی متر
وزن
50 گرم
گروه سنی
از بدو تولد
مناسب برای
دختران و پسران
جنس
پلاستیک
تمهیدات ایمنی
فاقد مواد سمی
سایر توضیحات
قابل استفاده به عنوان آویز کالسکه و کریر کودک
نظرات خریداران:

با کیفیت و محکم و رنگهاش هم طوری هست که بچه خوشش بیاد اما صدای تولیدیش کمه
خیلی بامزس مخصوص اینکه اون ستاره میچرخه
خوبه قشنگه.بچم دوسش داره.سرگرم میکنه
مشاهده قیمت و خرید
جغجغه هولی تویز مدل 306D
جغجغه هولی تویز مدل 306D
مشخصات
ابعاد
20×15×2 سانتی متر
وزن
50 گرم
گروه سنی
0 تا 12 ماهگی
مناسب برای
دختران و پسران
جنس
پلاستیک
تمهیدات ایمنی
فاقد مواد سمی
سایر توضیحات
دندانگیر
جغجه
نظرات خریداران:

جنس خیلی خوبی داشت به نظر من ارزش خرید رو داره
خوشگل بود بچم دوستش داشت
خوبه ولی کیفیتش عالی نیست. از نظر ظاهر جذابه و دخترم دوستش داره.
مشاهده قیمت و خرید
کادوی تولد برای دختر بچه 2 ساله
دختر بچه ها در سن 2 سالگی سعی می کنن از کارهای پدر و مادر های خود تقلید کنند و شما بعنوان کادو می توانید وسیله های اسباب بازی را برای آنها خریداری کنید که بتوانند با آنها بازی کنند.

بعنوان نمونه اسباب بازی لوازم آشپزخانه، لوازم پزشکی و … در ادامه بهترین این اسباب بازی ها رو معرفی می کنیم.

نازنین بازدید : 32 چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

بیوگرافی رضا یزدانی

رضا یزدانی ، متولد ۲۴ مهر ۱۳۵۳ ، خواننده ، موسیقی دان ، آهنگساز و بازیگر اهل تهران است. وی از نوجوانی با موسیقی درگیر بود. وی در نواختن گیتار به ویژه گیتار الکتریک تخصص دارد.
وی لیسانس مهندسی چوب و کاغذ دارد.

من دویدم که دندانپزشک شوم
به دلیل حرفه پدرم ، دندانپزشکی مشکل شماره یک خانواده ما بود. پدرم بسیار مراقب تحصیل بود ، اما من خیلی از مدرسه غافل شده بودم و شیفته آواز بودم. آرزو داشتم که تمام وقتم را با موسیقی بگذرانم. اما جو جامعه ما در این شرایط ، به دلیل جنگ ، به گونه ای نبود که بخواهم به موسیقی بروم. به همین دلیل بیشتر وقتم را در ورزش ، به ویژه فوتبال گذراندم.

 https://topersian.ir/رضا-يزداني-و-همسرش/

رضا یزدانی

عکس های رضا یزدانی

علاقه به فوتبال
راستش من دروازه بان خوبی بودم و سالها بازی کردم تا وقت دانشگاه رسید. یکی از دوستانم از آلمان برایم یک گیتار برقی به عنوان یادگاری آورد. در آن زمان گیتارها در ایران بسیار کمیاب بودند و چون بسیار گران بودند ، با کمک خودم توان خرید آنها را نداشتم. پدرم هم چون تمرکزش روی درس من بود ، مخفی نمی شد که برایم گیتار بخرد. به هر حال ، گیتاری که دوست من برای من خریداری کرد باعث نواختن موسیقی من شد و باعث شد موسیقی را جدی بگیرم.

دندانپزشک تجربی من
در تابستان ، چون اوقات فراغت زیادی داشتم ، با پدرم به عنوان دستیار کار کردم و در آن مدت آنقدر پیشرفت کردم که توانستم به عنوان یک دندانپزشک باتجربه کار کنم. من هرگز فراموش نخواهم کرد وقتی پدرم عمل را انجام داد ، من بخیه ها را زدم. با این حال ، من علاقه ای به انجام این کار برای کارهای آینده خود نداشتم. بنابراین تصمیم گرفتم که آنچه واقعاً باید انجام دهم این است که یاد بگیرم چگونه این کار را به درستی انجام دهم.

 

رامبد جوان و رضا یزدانی در خندوانه

یک حرکت جالب از رامبد جوان و رضا یزدانی در خندوان

آهنگ کارت کار من است
هر خواننده هنگام انتخاب آهنگ سبک و دیدگاه خاص خود را دارد. من آهنگ هایی را که اجرا می کنم برای بیان افکارم دوست دارم ، بنابراین در مورد آهنگ بسیار سختگیرم. من فکر می کنم آهنگ مهمترین قسمت آهنگ است. من از انتخاب یک آهنگ از یک آلبوم ناراضی هستم. من واقعاً سعی می کنم آهنگی را انتخاب کنم ، خصوصاً اکنون که دیگر با یک ترانه سرای کار نمی کنم و از ترانه سرایان مختلف آهنگ دریافت نمی کنم. به نظر من ، “ترانه” اثری هویتی است و تمام تلاش برای انتخاب مضمون آواز به نتیجه ای که می خواهد ارزش دارد.

پاداش برای عصیان
اگر آنها به من بگویند که برجسته ترین خصوصیات اخلاقی چیست؟ بدون شک من می گویم قدرت ریسک پذیری. در طول این سالها من همیشه سعی در خطر کردن داشته ام و می خواهم تا آخر عمر با ریسک های بزرگی زندگی کنم و از این ترس ندارم. من معتقدم کسی که در دنیای هنر ریسک نکند خیلی زود فراموش خواهد شد و این شورش و ریسک است که باعث می شود یک هنرمند دوام بیاورد !!

رضا یزدانی و نفیسه روشن

رضا یزدانی و نفیسه روشن
پانزده سال در راس
من در سال ۱۹۷۸ با آلبوم “شهر دل” وارد صحنه موسیقی شدم و اکنون ، پانزده سال بعد ، احتمالاً یکی از معدود خوانندگانی هستم که هنوز هم می مانم و کار می کنم و نه تنها از آن دوره که شروع کردم ، اما پیشرفت هم کردم. شاید دلیل این امر این باشد که من موسیقی خود را در یک سطح نگه ندارم و آن را با توجه به شرایط فعلی جامعه به جلو بردم و تغییرات زیادی در آهنگ ، ملودی و تنظیمات ایجاد کردم.

من تماشاگر قوی فیلم هستم
من همیشه به سینما و تماشای فیلم علاقه مند بوده ام و تماشای فیلم یکی از برنامه های ثابت زندگی من است. به همین دلیل می توان من را یک بیننده قوی فیلم دانست. من بایگانی بسیار مفصلی از فیلمهای معروف جهان دارم. من معمولاً فیلم ها را در سبک ها و زمینه های مختلف تماشا می کنم. این به من اجازه می دهد تا با فیلم ها در سبک های مختلف آشنا شوم و از کارهای روز مطلع شوم.

من فردی با حافظه هستم
من فردی با خاطرات هستم و دلتنگی نقش زیادی در زندگی من دارد. فکر کردن در مورد چیزهای قدیمی به من احساس آرامش و امنیت می دهد. در چهل سالگی ، فرد احساس نوستالژی بیشتری می کند و احساس می کند روزگار گذشته چقدر بهتر شده است. برای من ، بافت قدیمی خانه ها از آپارتمان های مدرن جذاب تر است. وقتی آواز را روی برج خواندم ، گوشه گوشه ذهنم همان چیزی بود که این ساختمانهای بلند در پایین خیابانهای باریک قدیمی می خواستند. آنها مقداری هوا و دید از من گرفتند.

نازنین بازدید : 38 چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

بهاره رهنما بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان روز گذشته مراسم ازدواج مجدد خود را با امیرخسرو عباسی برگزار کرد. امیرخسرو عباسی صاحب مارک لوازم آرایشی است که بهاره رهنما مدتی است درگیر تبلیغات آن است.

امیر خسرو عباسی را بیشتر بشناسید
امیرخسرو عباسی صاحب مارک بهداشتی Haynes و لوازم آرایشی Jaxi است که مدتی پیش بهاره رهنما تبلیغات آن را انجام داد.

https://upzone.ir/اميرخسرو-عباسي/

امیرخسرو عباسی

بهاره رهنما در کنار همسرش امیرخسرو عباسی

امیرخسرو عباسی همسر بهاره رهنما

عکس تبلیغاتی بهاره رهنما برای شرکت امیرخسرو عباسی

امیرخسرو عباسی همسر بهاره رهنما

کمند امیرسلیمانی در مراسم ازدواجبهاره رهنما با امیرخسرو عباسی

امیرخسرو عباسی همسر بهاره رهنما

مراسم ازدواج بهاره رهنما با امیر خسرو عباسی
بهاره رهنما همسر سابق پیمان گاسمهانی است و دارای یک فرزند دختر به نام پریا است. بهاره رهنما در یکی از مصاحبه های خود پس از جدا شدن از پیمان گاسمهانی گفته بود: پیمان گاسمهانی قدیمی ترین دوست زندگی من است و ما ۲۴ ، ۲۵ سال است که با هم دوست هستیم و این که ما با هم ادامه نمی دهیم دلیل دوستی ما نیست آسیب ببیند.

تعداد صفحات : 19

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 182
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 22
 • آی پی دیروز : 17
 • بازدید امروز : 56
 • باردید دیروز : 19
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 84
 • بازدید ماه : 728
 • بازدید سال : 7,432
 • بازدید کلی : 17,443